Kasa

To z cyklu „z życia forum”. Akurat była mowa o systemie bankowym itp. Swoją drogą warto było by coś z tą zalegającą w domach dreamlandczyków kasą zrobić. Podobno już ONZ (czy OPM nie pamiętam…) spekuluje dlaczego w KD tak drastycznie zmniejsza się powierzchnia mieszkaniowa (zalegają tam masy dreamów).

 


 


 

„Z życia forum”

Kasa, pieniądze, mamona, szmal to słowa które rozpalają wyobraźnię każdego (podobno w Tybecie jest jeden 168 letni mnich którego nie rozpalają ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę). W naszym kraju niestety rozpalają ale tylko ogień w piecach w mroźne zimy. (Pamiętajcie na pieniądzu jest godło Dreamlandu i palenie tego grozi karami – jakimi? Już nasi prawnicy wymyślą z kilkanaście). Jak już wszyscy zauważyli (w tym JKM) przepływu pieniędzy nie mamy i nie zanosi się na to żebyśmy w najbliższym czasie mieli przepływ wymuszony np. systemem. Zawsze jednak można się zastanowić czy nie dało by się jakoś ten przepływ generować „ręcznie”. To wymaga inicjatyw, trochę pracy i myślę (jako ktoś kto mieszka tutaj niedługo) że także uproszczenia (przypomnienia, opisania) mechanizmów bankowych. Widziałbym też zabawę (rywalizację) poprzez rankingi (w końcu nie mamy ustawy o tajemnicy bankowej …no chyba że mamy) ilości pieniędzy na koncie. Było by kilka postów więcej na forum a i pracy chyba by nie wymagało wiele. Na razie zgodnie z sugestią JKM chyba zostaje mam przyjąć stan rzeczy takim jakim jest. Na koniec życzę czytelnikom nie wielu pieniędzy ale wielu nimi transakcji.

 

  • Komórka na opał w jednej z biedniejszych kakuckich chat (nie podaje adresu bo wiecie podobizna króla, godło …)

kasa

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dreamland i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s